شرکت تولید لوله اسپیرال
سدید تولید لوله با قطر بالا
  • تلفن کارخانه: 5-02155242590
  • تلفن دفترمرکزی: 02188549515 و 02188549517
حضوراكيپ سيارخون گيري درشركت لوله وتجهيزات سديد

اين امرمهم انساني درتاريخ 20/5/95 درشركت لوله وتجهيزات سديد با اعضاء هيات مديره محترم همچنين با حضورمديرعامل محترم ومديران مياني ، واكثرقريب باتفاق پرسنل زحمتكش اين شركت انجام پذيرفت .

چرا باید خون داد؟

چه از بعد معنوی و چه از بعد سلامت جسمی، خون دادن یک اقدام پسندیده است. همین که انسان می‌تواند با اهدای بخشی از خون خود، به سلامت انسان دیگری کمک کند، مصداق بارز حرکت اخلاقی است بدیهی است در جوامعی که مردم با یکدیگر ارتباط عاطفی عمیق‌تری دارند و اخلاق در آن جامعه، جایگاه بارزتری دارد، اهدای خون به شکل پررنگ‌تری دیده می‌شود. جدا از معنویتی که در اهدای خون وجود دارد، بحث سلامت جسمی نیز موثر است و به گفته متخصصان، افرادی که به طور منظم خونشان را اهدا می‌کنند، معمولا از سلامت جسمی بالاتری برخوردارند و از خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها مصون هستند که در این نوشتار به برخی از این فواید اشاره می‌شود.

آهن اضافی بدن دفع می‌شود

گفته می‌شود بسیاری از شهروندان، بیشتر از نیاز بدنشان آهن مصرف می‌کنند. آهن یکی از مواد ضروری و مورد نیاز بدن است که در غذاهایی مثل گوشت قرمز، ماهی، اسفناج، عدس و لوبیا به‌وفور یافت می‌شود، اما کمبود یا افزایش این ماده ضروری به سلامت بدن آسیب می‌رساند. افزایش مصرف این ماده، رادیکال‌های آزاد و خطرناکی را در بدن آزاد می‌کند که این رادیکال‌ها، ساختار طبیعی سلول‌های بدن را به هم می‌ریزد. وقتی ساختار و کارکرد طبیعی سلول‌ها مختل شود، آنگاه در این شرایط خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های قلبی و سرطان افزایش پیدا می‌کند. به بیان ساده‌تر، تولید آهن اضافه در خون، رادیکال‌های آزاد و مضر را تولید می‌کند، اما اهدای خون باعث می‌شود که آهن اضافی خون دفع و در نتیجه، رادیکال‌های آزاد کمتری در بدن انسان منتشر شود.

وجود بیش از حد آهن در خون، موجب افزایش اکسیژن بافت‌های بدن می‌شود، زیرا آهن خون وظیفه دارد که اکسیژن را جذب کند، اما وقتی آهن خون زیاد می‌شود، به طور معمول اکسیژن بافت‌های بدن افزایش پیدا می‌کند که در این حالت، بافت‌های بدن دچار التهاب می‌شود و کارکرد مفید خود را از دست می‌دهد، اما اهدای خون می‌تواند براحتی از بروز چنین مشکلی جلوگیری کند.

از غلظت خون و سکته جلوگیری می‌شود

خطر بعدی که ازدیاد آهن خون برای بدن انسان به وجود می‌آورد، افزایش ابتلا به سکته و بیماری‌های قلبی است. از آنجا که آهن زیاد باعث افزایش غلظت خون می‌شود، همین موضوع موجب می‌شود که حرکت روان خون در رگ‌ها مختل شود، اما اهدای خون موجب رقیق‌تر شدن خون می‌شود و همین مساله‌ ـ بویژه در سنین کهنسالی ـ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، اهدای خون موجب می‌شود که شما با هر بار اهدای خون، مورد آزمایش‌های رایگان پزشکی قرار بگیرید و در برهه‌ای که فشار خون بالا به یکی از عوامل اصلی مرگ و میر تبدیل شده است، دست‌کم می‌توانید مطمئن شوید که هرچند ماه یک بار فشار خون شما کنترل می‌شود و همچنین در صورتی که بیمار به یک بیماری مزمن نیز مبتلا باشد، از بیماری و نحوه درمان آن مطلع خواهد شد. حتی وجود بسیاری از بیماری‌های واگیردار مثل انواع هپاتیت، ایدز و سفلیس از طریق آزمایش‌های بعد از اهدای خون، تشخیص داده می‌شود.

ارتقای عملکرد تنفسی بدن

پزشکان بر این باورند که اهدای خون می‌تواند بر سلامت و کارایی دستگاه‌های تنفسی بدن تاثیر مستقیم بگذارد و شهروندان را در برابر برخی بیماری‌های تنفسی محافظت کند. همچنین تحقیقات پزشکی اثبات کرده است که اهدای خون نه تنها بر اندام‌های خونساز بدن تاثیر منفی ندارد، بلکه روی این اندام تاثیر مثبت برجا می‌گذارد.

همچون یک بازی برد - برد

مطابق آمارهای جهانی، حدود یک‌چهارم مادرانی که در حین وضع حمل در سراسر جهان، جانشان را از دست می‌دهند، بر اثر کمبود خون با زندگی وداع می‌کنند و به گفته متخصصان، اگر خون سالم در اختیار این مادران وجود داشت، ده‌ها هزار مادر از مرگ حتمی نجات می‌یافتند. از سوی دیگر، با وجود آن که هنوز هیچ جایگزین مصنوعی و مطمئنی برای خون انسان کشف نشده است و همه افراد در معرض خطر خونریزی شدید قرار دارند، اهدای خون فعالیتی خیرخواهانه است که می‌تواند در زمان بحران برای ما و اعضای خانواده نیز مفید باشد

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به لوله و تجهیزات سدید می باشد. مدیرسایت